Tisk:       Velikost písma: - +


Výprava speciálních pedagogů z Floridy
 

SIGMUND FREUD ZAVÍTAL DO IMPERIALU

Mgr. Marie Šupová, Předsedkyně Společnosti Sigmunda Freuda v Příboře

Účastníci mezinárodní konference o problematice výchovy a vzdělání handicapovaných dětí, která se konala 8. října 2013 v hotelu Imperiál, si prostřednictvím propagačního panelu fotosoutěže „Sigmund Freud – včera, dnes, zítra“ mohli aktivně připomenout, že tato akce probíhá v rodném kraji Sigmunda Freuda. Výprava speciálních pedagogů z Floridy zavítala při této příležitosti do Příbora a jejím cílem bylo navštívení Rodného domu Sigmunda Freuda i míst, které jsou s touto význačnou osobností v našem městě spojována. Hosté byli příjemně překvapení tím, že zde byli přivítání nejen předsedkyní Společnosti Sigmunda Freuda, ale za návštěvu a aktivní propagaci |Příbora jim poděkovala osobně i pani místostarostka ing. Dana Forišková, což ocenili spontánním potleskem. Ten byl rovněž uznáním skutečnosti, že si pani místostarostka našla chvíli pro vzdálené hosty i v této časově vypjaté, předvolební době.

Fotografie Rodného domu, pohovky, Náměstí Sigmunda Freuda i památníku budou autentickou obrazovou výpovědí o Freudově rodišti jak pro žáky, tak pro ostatní kolegy a pro přátele hostů z Floridy „za velikou louží“.

Poděkování patří rovněž pani ředitelce speciální školy z Frýdku Místku, pani PhDr. Ilje Malouškové, která zařadila návštěvu Příbora a Sigmunda Freuda do doprovodného programu pro zahraniční účastníky konference. Tato akce byla součástí XXI. ročníku Evropských dnů handicapu. Konferenci slavnostně zahajovala PhDr. Jaroslava Wenigerová a proběhla pod záštitou primátora města Ostravy – ing. Petra Kajnara.